Strona główna
XI Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego

 

Reprezentacja Litwy wygrała rozegrany w Suwałkach XI Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej imienia Tomka Godlewskiego rozgrywany pod Patronatem Prezydenta Miasta. Drugie miejsce przypadło drużynie prezydenta Suwałk, w której brylował piłkarz Wisły Kraków, suwalczanin, Patryk Małecki. Na trzecim miejscu zakończyli turniej piłkarze drugoligowych Wigier, a na czwartym Reprezentacja Polskich Dziennikarzy. Impreza miała charakter charytatywny. Podczas towarzyszących jej licytacji udało się zebrać prawie 17 tys zł. Pieniądze pomogą dzieciom z rodzin potrzebujących wsparcia.

      Litwini, którzy od lat pewnie wygrywają suwalski turniej, byli w tym roku w poważnych opałach. Jeszcze na 30 sekund przed końcem ostatniego meczu, przegrywali z zespołem Prezydenta i nic nie wskazywało na to, że obronią trofeum. Imponująca końcówka spotkania w wykonaniu gości z Litwy zrobiła jednak swoje. Remis 4:4 dał im kolejny triumf w Suwałkach.

     Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został autor sześciu goli Patryk Małecki. Najlepszym zawodnikiem, reprezentant Litwy Darius Miceika. Tytuł najlepszego bramkarza odebrał występujący w drużynie Prezydenta Suwałk, były gracz Wigier, Vaidas Żutautas, a wyróżnienia dla najlepszego obcokrajowca występujący w Suduvie Mariampol Tomas Rażanauskas z reprezentacji Litwy. Wybrano też największe odkrycie turnieju. Został nim dziennikarz Eurosportu Piotr Kwiatkowski. Nie zawiedli kibice. Mecze w hali OSiR obserowował komplet widzów.

     Wieczorem odbyły się prowadzone przez Tomasza Zubilewicza z TVN-u i Andrzeja Łukowskiego z Radia 5  licytacje obrazów i gadżetów sportowych. Najwyższą cenę, 2,5 tysiąca złotych, osiągnęła koszulka Legii Warszawa z autografami piłkarzy, którą osobiście przywiózł do Suwałk lekarz stołecznego klubu Stanisław Machowski. Trykot kupiła tajemnicza pani Dorota. W sumie zebrano 16 700 zł. Dochód z turnieju zostanie przeznaczony na zorganizowanie wypoczynku dzieciom z rodzin potrzebujących.

      Prezydent Suwałk uhonorował też osoby, które mają największy wpływ na niesamowitę atmosferę Mikołajkowego Turnieju. Wyróżnienia odebrali litewscy piłkarze Grażvydas Mikulenas i Donatas Vencevicius oraz organizator Dariusz Mazur.

      Turniej zorganizowaliśmy wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie, a kibicom za stworzenie niesamowitej atmosfery na trybunach.

 

Wyniki:

 

Reprezentacja Litwy- Reprezentacja Polskich Dziennikarzy 5:1

Drużyna prezydenta Suwałk- Wigry Suwałki 5:4

Drużyna prezydenta Suwałk- Reprezentacja Polskich Dziennikarzy 5:2

Reprezentacja Litwy- Wigry Suwałki  6:3

Wigry Suwałki- Reprezentacja Polskich Dziennikarzy 5:1

Reprezentacja Litwy- Drużyna prezydenta Suwałk 4:4

 

Końcowa klasyfikacja:

1. Reprezentacja Litwy

2. Drużyna Prezydenta Suwałk

3. Wigry Suwałki

4. Reprezentacja Polskich Dziennikarzy

 

 

 

Kontakt:

Agencja Promocji Sportu "POLSKI SPORT"
16-400 Suwałki,
ul. Jana Pawła 7
NIP: 844-154-03-04
tel: 87 562 61 81
kom: 600 55 44 31

gg: 25984144

 

 

 

Aktualności:

 

 

XV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego

 

 

Gminne Igrzyska

Suwałki Plaza 2012

 

 

Zakończenie III Edycji

"Ligi Bowlingowej"

 

 

     
Strony internetowe Strona główna