Strona główna
Mikołajkowy Turniej. Emocje dla kibiców, dochód na pomoc niepełnosprawnym

Ponad 65 tys. zł, jakie uzyskano ze sprzedaży biletów oraz licytacji pamiątek sportowych podczas 15. Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego trafi do niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia Aktywni Tak Samo oraz dwóch młodych, niepełnosprawnych kibiców Wigier.
Kibice, którzy jak zwykle szczelnie wypełnili trybunę hali OSiR przeżyli wiele niezapomnianych chwil. Paru szczęśliwców wygrało nagrody, z tabletem i telewizorem na czele. Wszystkim zaś estetycznych wrażeń dostarczyły tancerki z Brazylii. Emocje, piękne gole i akcje zagwarantowali zaś zawodnicy grający w sześciu rywalizujących drużynach oraz – gościnnie – z wspieranej przez suwalska firmę Oil Transfer Development reprezentacji Polski w Amp Futbolu, która zajęła 4. miejsce w mistrzostwach świata w Meksyku. Dziesiąte miejsce w Europie zajmuje reprezentacja Polski w piłce nożnej plażowej, która podobnie jak przed rokiem prowadzona przez Dariusza Dziekanowskiego ekipa Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy, zwyciężyła w Suwałkach w debiutanckim starcie. W finale zawodnicy beach soccera, na czele z najlepszym uczestnikiem zmagań Bogusławem Saganowskim, przypomnieli byłym i obecnym reprezentantom Litwy – Grażvydasowi Mikulenasowi, Donatasowi Venceviciusowi, Algisowi Jankuaskasowi i Egidijusowi Vaitkunasowi, że w piłkę gra się do końca. Niedługo przed końcem przegrywali 0:2, by wygrać finał po serii rzutów karnych.


Najwięcej „swoich” zawodników w 15. edycji turnieju im. Tomka Godlewskiego miał były selekcjoner, trener legii i Polonii Warszawa Jerzy Engel. To wspomniani już Mikulenas i Vencevicius, Dziekanowski i grający z nim w Polskim Stowarzyszeniu Byłych Piłkarzy Marek Jóźwiak, wspomagający znanych aktorów z Reprezentacji Artystów Polskich uczestnicy mistrzostw świata 2002 Piotr Świerczewski i Radosław Majdan. To wreszcie występujący w Drużynie Prezydenta Suwałk Jacek Zieliński, Maciej Nuckowski, Piotr Stokowiec czy podpora defensywy Legii i reprezentacji Polski w latach 80.Zbigniew Kaczmarek. Trener Wigier mógł obejrzeć dojrzewających piłkarsko pod jego okiem Macieja Makuszewskiego (dzisiaj Lechia Gdańsk) i Paweł Baranowski (GKS Bełchatów), no i zastanawiać się czy już teraz do ekstraklasowej Jagiellonii powinien z Wigier wrócić Karol Mackiewicz.

Gwiazd w Suwałkach nie brakowało. Można współczuć, że znowu pełnym blaskiem nie zaświecili na boisku hali OSiR znani aktorzy. Jarosław Jakimowicz, choć przez cztery lata mieszkał w Barcelonie i chodzil na mecze podziwiać Ronaldinho, nie zdobywał bramek. Królem strzelców został nie on, a Adam Pomian, wychowanek Wigier. Nie Radosław ajdan został wybrany najpeszym bramkarzem, a Litwin Tomas Dudinas. Piotr Świerczewski strzelał mocno, ale często niecelnie. Raz trafił w głowę Marcina Mroczka, który wraz z bratem-bliźniakiem Rafałem rozdali najwięcej autografów.
- Nie wygrywamy, ale kibice szanują nas za serce, jakie wkładamy w każdy mecz – opowiadał Antoni Królilkowski, jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia.Piosenkarski kunszt, także na wieńczących turniej licytacjach pamiątek sportowych, pokazał najdowcipniejszy z artystów, Billguun Ariunbaatar, który najczęściej również pozował z kibicami do wspólnych zdjęć.

- Organizacja turnieju jest wzorowa – oceniał Piotr Stokowiec. – Piłkarzom wypada tylko dostosować się do niej poziomym sportowym.Popularny „Stoki” zaprosił do udziału mieszkającego we Francji Marka Kokotowskiego, a ten przywiózł n licytacje koszulki Zlatana Ibrahimovivia i Paris Saint Germain. Znany dziennikarz i wielokrotny uczestnik Mikołajkowego turnieju Dariusz Tuzimek podczas pobytu w Monachium nie zapomniał poprosić o koszulki Roberta Lewandowskiego. Z pomocą przyszli znani sportowcy i kluby. Listę wylicytowanych pamiątek i rekordową kwotę 61.600 zł wymieniamy na naszym portalu.

- Podobnie jak w ubiegłym roku, za pośrednictwem portalu Suwałki24.pl spóbujemy zlicytować pamiątki i gadżety, których nie zdążyliśmy „sprzedać” – móiw Dariusz Mazur, prezes Wigier Suwałki i Agencji Promocji Sportu Polski Sport, które zorganizowały imperzę wespół z OSiR-em. Dochód z 15. Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego może być więc jeszcze wyższy. W całości przeznaczymy go na pomoc niepełnosprawnym młodym ludziom.

Kontakt:

Agencja Promocji Sportu "POLSKI SPORT"
16-400 Suwałki,
ul. Jana Pawła 7
NIP: 844-154-03-04
tel: 87 562 61 81
kom: 600 55 44 31

gg: 25984144

 

 

 

Aktualności:

 

 

XV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego

 

 

Gminne Igrzyska

Suwałki Plaza 2012

 

 

Zakończenie III Edycji

"Ligi Bowlingowej"

 

 

     
Strony internetowe Strona główna