Strona główna
Dziewiąta kolejka Halowej Ligi Piłki Nożnej

Wczoraj w hali I LO w Suwałkach rozegrana została dziewiąta kolejka Ligi Piłkarskiej. Trwa czrna passa MATRIX-PUBSTRZECHA-G-SOFT, którzy ponieśli trzecią porażkę z rzędu! Jeden z faworytów do zwycięstwa w Lidze w tegorocznej edycji gra nadzwyczaj słabo i nieskutecznie. Tym razem MATRIX nie sprostał przedostatnim w tabeli U GRZEGORZA, przegrywając 0:2. U GRZEGORZA, którym przed meczem niewielu dawało szansę na osiągnięcie dobrego rezultatu w starciu z MATRIXEM, objęli prowadzenie w pierwszej połowie wykorzystując jeden z kontrataków. Potem bardzo mądrze i skutecznie ustawili się w obronie rozbijając ataki przeciwników. W końcówce, po kolejnym kontrataku U GRZEGORZA zdobyli drugą bramkę pieczętując zwycięstwo. Wygrana mogła być jeszcze bardziej efektowna gdyby nie kilka bardzo dobrych interwencji bramkarza MATRIXU, który naprawiał błędy kolegów z pola.

Emocji nie zabrakło także w spotkaniach FH SZULC z GALPOLEM oraz ALP z BOPPS. W pierwszym meczu lider tabeli pokonał GALPOL 4:1. Wynik może być jednak mylący, bo zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. Mecz był niesamowicie wyrównany a FH SZULC dopiero na trzy minuty przed zakończeniem meczu zdobyli bramkęna 2:1. Potem w samej końcówce dobili przeciwnika, który chcąc osiągnąć dobry rezultat musiał atakować jednocześnie odsłaniając tyły. Gdyby GALPOL wcześniej wykazał się skutecznością wynik tego meczu mógł być zupełnie odwrotny.

W kolejnym niezwykle zaciętym spotkaniu ALP pokonali BOPSS 1:0 i zachowali szansę na końcowy triumf w Lidze. Był to mecz walki, z wieloma niewykorzystanymi z obu stron sytuacjami, interwencjami bramkarzy. Zabrakło tylko skuteczności a co za tym idzie wielu goli. Bramki padały w dwóch pozostałych spotkaniach: HAWAL i SALAG pokonali bez problemów po meczach bezs histori odpowiednio OUT LAWS (8:1) i KARCZMĘ POLSKĄ (7:0).

W klasyfikacji strzelcow prowadzi Daniel Kukowski (FH SZULC) - 14 goli, przed Patrykiem Michaniewiczem (FH SZULC) oraz Piotrem Gwajem (AQUAEL) po osiem goli.

UWAGA: Zmiana w terminarzu rozgrywek!

XI kolejka rozgrywek została przełożona o tydzień. 26 lutego z powodów organizacyjnych w Lidze nastąpi tygodniowa przerwa. W związku z tym Liga zakończy się tydzień później niż planowano.