Strona główna
XII Turniej Mikołajkowy Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego

W sobotę 17 grudnia w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbył się XII Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego. Impreza, którą nasza Agencja zorganizowaliśmy wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz SKS Wigry Suwałki, miała cel charytatywny.

Piłkarska uczta trwała cztery godziny. Ze sportowej rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna Wigier Suwałki, która w finale pokonała sześciokrotnych triumfatorów turnieju Reprezentację Litwy. Ale wygrały przede wszystkim dzieci z najuboższych rodzin z Suwalszczyzny, które dzięki pieniądzom za bilety i z licytacji nie tylko sportowych pamiątek latem wyjadą na wymarzone wakacje.

 

 

Proszę nie szukać dziś gwiazd na suwalskim niebie, bo one pełnym blaskiem świecą właśnie w hali – spoglądając na pokryte czarnymi chmurami niebo tłumaczył Tomasz Zubilewicz, prezenter pogody w TVN, członek Reprezentacji Polskich Dziennikarzy. – A jeszcze jaśniej rozbłysną buzie dzieciaków, dla których wszyscy jesteśmy i gramy dziś w Suwałkach.

 

 

Rzeczywiście gwiazd na parkiecie nie brakowało. Leszek Pisz, Zbigniew Mandziejewicz, Jacek Cyzio, Adam Fedoruk czy znany również z występów w Wigrach Darek Czykier w Legii Champions, Łotysze Michalis Zelminskis, Igors Tarasovs, Gruzin Aleksander Rekhvisszvili, Bułgar Ivan Todorov (tak, tak ten sam, który strzelał gole dla Wigier, a dziś prowadzi interes we ... Wrocławiu) w Drużynie Prezydenta Miasta Suwałk, wspomniany Tomasz Zubilewicz w ekipie dziennikarzy, Donatas Vencevicius, Grazvydas Mikulenas, Ramuas Radavicus – byli i aktualny reprezentanci Litwy, wreszcie kandydaci na gwiazdy w zespole Wigier nowy nabytek Patryk Gondek i Bartek Olszeski, 12-latek o którym trenerzy szkółek Jagiellonii, Legii, Wisły Kraków i Lecha Poznań mówią krótko „Perełka”.„Perełka” .

 

 

Nie pamiętam dokładnie,. Ale chyba po raz dziesiąty występuję w mikołajkowym turnieju – mówił popularny w Suwałkach „Miki” . – I zawsze zostawiam na parkiecie serce, a w kasie pieniądze, bo to i zabawa przednia i cel niezwykle szlachetny, na który nie można skąpić grosza i serca. Wiem, wiem chcesz zapytać o moje marzenie zorganizowania takiego turnieju na Litwie. Od naszej rozmowy na ten temat minęło kila lat, a ja ciągle marzę. Powodów jest kilka. Pierwszy to ten, ze wciąż gram poza granicami Litwy. Drugi, że u nas nie ma chyba jeszcze atmosfery dla takich działań, ludzi gotowych wesprzeć organizację takiego turnieju. Ale jestem uparty i swoje marzenie zrealizuję. A na razie pomagam jak mogę tu, w Suwałkach.

 

 

Mikulenas poproszony o wskazanie zwycięzcy turnieju odarł krótko: w finale zagra Litwa z Wigrami. I będzie to twardy mecz , bo my, czyli Litwa nie chcemy wygrać po raz siódmy w historii i czwarty z rzędu, a Wigry bo chłopcy, zwłaszcza młodzi, zechcą pokazać się trenerowi.

 

 

Miki ma rację, będzie twarda walka, ale to my przerwiemy serię zwycięstw Reprezentacji Litwy i mamy nadzieję, że trener nie weźmie nam tego za złe – odparł Przemysław Makarewicz, obrońca Wigier.

 

Rzeczywiście w finale spotkały się Wigry z Reprezentacją Litwy. I chociaż pierwsi gola strzelili goście zza wschodniej granicy, to z każdą upływającą minutą rosła przewaga ambitnie grających suwalczan. Dryblingami czarował nowy nabytek Wigier Patryk Gondek. Skutecznością pod bramkami swoja i rywali Przemek Makarewicz. Ambicją, wolą walki pozostali. Efekt od 0:1 do 4:2 dla Wigier i koncie zwycięskiej serii Litwinów w Suwałkach.

 

Zobaczymy za rok – „odgrażał się” schodzący z parkietu Miki.

 

 

Nie ukrywam, że jestem wzruszony tym co zobaczyłem i co usłyszałem od organizatorów i kibiców. Ten turniej, udział tylu znanych postaci i cel na jaki zbierane są pieniądze, to najlepszy sposób uczczenia pamięci mego syna zakochanego w sporcie, w piłce nożnej i w Wigrach. Dziękuję – mówił wzruszony Tadeusz Godlewski, tata śp. Tomka, patrona turnieju.

 

Kolejny turniej już za rok, a my z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy, że XII Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego wygrały Wigry Suwałki (10 pkt.), przed Reprezentacją Litwy (9), Legią Champions (6), Drużyną Prezydenta Miasta Suwałk (4) i Reprezentacją Polskich Dziennikarzy (0).

 

Królem strzelców został Adam Fedrouk (Legia – 10 goli), najlepszym zawodnikiem - Patryk Gondek (Wigry), bramkarzem – Grzegorz Tomala (Legia), a odkryciem turnieju... Dariusz Czykier (Legia).

 


Kontakt:

Agencja Promocji Sportu "POLSKI SPORT"
16-400 Suwałki,
ul. Jana Pawła 7
NIP: 844-154-03-04
tel: 87 562 61 81
kom: 600 55 44 31

gg: 25984144

 

 

 

Aktualności:

 

 

XV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego

 

 

Gminne Igrzyska

Suwałki Plaza 2012

 

 

Zakończenie III Edycji

"Ligi Bowlingowej"

 

 

     
Strony internetowe Strona główna