Strona główna
ARMWRESTLING PLAZA 2011

Niezwykle efektowna rywalizacja w "siłowaniu na rękę" odbyła się wczoraj w Centrum Handlowym Suwałki Plaza.

Impreza, którą zorganizowaliśmy wspólnie z Dariuszem Wiśniewskim i CHR Plaza cieszyła się wielkim zainteresowaniem zarówno zawodników jak i publiczności.

Zawody, w których udział wzięło ponad pięćdziesięciu zawodników i zawodniczek niemal z całej Polski, rozegrano w ośmiu kategoriach wagowych (pięć kategorii wagowych Panowie: 65kg, 75kg, 85kg, 95kg, +95kg; oraz trzy kategorie OPEN: Kobiety, Panowie prawa i lewa ręka).

Wśród Pań zwyciężyła obrączyni tytułu z zeszłego roku Katarzyna Dembowska, która w finałowym pojedynku pokonała Urszulę Zaborowską. Do rywalizacji przystąpiło siedem Pań, a rywalizacja była niezwykle zacięta i emocjonująca. Sama zwyciężczyni mówiła, że zdecydowanie łatwiej przyszło jej zwycięstwo w ubiegłorocznej edycji tej imprezy.

Wielkie emocje towarzyszyły również rywalizacji Panów. W kategorii 65kg bezapelacyjnie zwyciężył współorganizator Dariusz Wiśniewski, który nie pozostawił złudzeń mniej utytułowanym zawodnikom. W kolejnej kategorii 75kg również obyło się bez niespodzianki. Zwyciężył Mariusz Podgórski, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników, którzy pojawili się na wczorajszej imprezie. Srebro przypadło Kamilowi Kryńskiemu, któremu chcielibyśmy serdecznie podziękować za zaangażowanie i pomoc w sędziowaniu na najwyższym poziomie zorganizowanych wczoraj zawodów.

Wielkie emocje przyniosła rywalizacja w kategorii 85kg. Zwycięzcą okazał się Suwalczanin Marcin Sacharzewski, który w finale pokonał zdecydowanie bardziej utytułowanego Tomasza Sypniewskiego. W najcięższych kategoriach zwyciężali odpowiednio Michał Węglicki - 95kg, oraz Jan Żółciński - +95kg.

Po rywalizacji w poszczególnych kategoriach obejrzeliśmy pojedynki w formule "OPEN" na lewą i prawą rękę. W obydwu kategoriach zwyciężył Michał Węglicki, który z Suwałk wyjechał z trzema zwycięstwami, jako jedna z największych gwiazd ARMWRESTLING PLAZA 2011. Równie udane zawody zaliczyli wspomniani wyżej Marcin Sacharzewski, który powoli wyrasta na jedną z największych gwiazd tego sportu w Polsce, oraz wschodząca gwiazda Jan Żółciński. Obaj zawodnicy stoczyli ze sobą walkę vendette, która była ukoronowaniem zawodów. W pięciorundowym pojedynku lepszy okazał się Marcin Sacharzewski, który zwyciężył 4:1 i został nieformalnym Mistrzem Polski Amatorów w "siłowaniu na rękę".

 

Wyniki ARMWRESTLING PLAZA 2011:

 

Kategoria 65kg:

1. Dariusz Wiśniewski

2. Daniel Wiszniewski

3. Krystian Szulc

 

Kategoria 75kg:

1. Mariusz Podgórski

2. Kamil Kryński

3. Michal Głębocki

 

Kategoria 85kg:

1. Marcin Sacharzewski

2. Tomasz Sypniewski

3. Damian Drogosz

 

Kategoria 95kg:

1. Michał Węglicki

2. Krzysztof Pieloch

3. Mateusz Lisiewicz

 

Kategoria +95kg:

1. Jan Żółciński

2. Lukasz Boksz

3. Radoslaw Kuprewicz

 

Kategoria OPEN Kobiety:

1. Katarzyna Dembowska

2. Urszula Zaborowska

3. Joanna Ołów

 

Kategoria OPEN lewa reka:

1. Michał Węglicki

2. Jan Żółciński

3. Mariusz Podgórski

 

Kategoria OPEN prawa reka:

1. Michał Węglicki

2. Marcin Sacharzewski

3. Tomasz Sypniewski

 

Kontakt:

Agencja Promocji Sportu "POLSKI SPORT"
16-400 Suwałki,
ul. Jana Pawła 7
NIP: 844-154-03-04
tel: 87 562 61 81
kom: 600 55 44 31

gg: 25984144

 

 

 

Aktualności:

 

 

XV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego

 

 

Gminne Igrzyska

Suwałki Plaza 2012

 

 

Zakończenie III Edycji

"Ligi Bowlingowej"

 

 

     
Strony internetowe Strona główna