Strona główna
Gminne Igrzyska w Plazie

Wczoraj w Centrum Handlowym PLAZA odbyła się impreza pod nazwą "Gminne Igrzyska w Plazie. Kto tu rządzi?". W evencie, którego współorganizatorami były Centrum Handlowe PLAZA oraz Agencja Promocji Sportu "Polski Sport" udział wzięło osiem gmin powiatu suwalskiego. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej odniosła Gmina Bakałarzewo.

Pięć bardzo widowiskowych konkurencji, konkursy wiedzy o gminach oraz stoiska promocyjne przygotowane przez gminy przyciągnęły do Plazy tłumy publiczności. Zmagania rozpoczęła konkurencja "Gladiatorzy", która odbywała się na specjalnie przygotowanym ringu. Drogą losowania utworzono pary, które kolejno stawały na ringu. Emocjonującą konkurencję zwyciężyła Gmina Bakałarzewo. W drugiej dyscyplinie, boksie, rozgrywanym również na ringu a sędziowanym przez trenera suwalskich bokserów Pawła Pasiaka najlepsza okazała się Gmina Wiżajny. Kolejną konkurencję, strzał do bramki celnościowej wygrały ex aequo Gminy Bakałarzewo i Filipów. Kolejne zmagania, dojenie krowy okazało się domeną Gminy Wiżajny, której zawodnik zdeklasował pozostałych rywali. W ostatniej konkurencji, ujeżdżaniu byka, ponownie najlepsi okazali się przedstawiciele Gminy Bakałarzewo, odnosząc dzięki temu zwycięstwo w końcowej klasyfikacji.

W przerwach pomiędzy konkurencjami zręcznościowymi przedstawiciele wszystkich Gmin brali udział w konkursach wiedzy o sąsiadach. Na wcześniej przygotowane przez Gminy pytania uczestnicy odpowiadali wręcz śpiewająco, wykazując się dużą wiedzą na temat swoich sąsiadów.

Nie zabrakło również wspaniałych występów artystycznych. Występy przedstawicieli Bakałarzewa, Filipowa, Jeleniewa i Przerośli umilały czas podczas przerw pomiędzy konkurencjami. Barwne stroje, muzyka ludowa jak również muzyka młodzieżowa spowodowały, że każdy z publiczności mógł znaleźć coś dla siebie.

Oblegane przez publiczność były również stoiska, przygotowane przez Gminy. Oferta turystyczna, kulinarna, rękodzieła twórców ludowych zapełniły stoiska, które bardzo licznie odwiedzali goście Plazy. Mogli oni skosztować wielu wyrobów regionalnych, zapoznać się z ofertą turystyczną czy poznać historię Gmin.

Końcowa Klasyfikacja Gminnych Igrzysk w Plazie Kto tu rządzi?

1. GMINA BAKAŁARZEWO          44 PKT

2. GMINA WIŻAJNY                  38 PKT

3. GMINA RACZKI                    32 PKT

4. GMINA FILIPÓW                  31 PKT

5. GMINA JELENIEWO               30 PKT

5. GMINA PRZEROŚL                30 PKT

5. GMINA RUTKA TARTAK          30 PKT

8. GMINA SUWAŁKI                  27 PKT

Kontakt:

Agencja Promocji Sportu "POLSKI SPORT"
16-400 Suwałki,
ul. Jana Pawła 7
NIP: 844-154-03-04
tel: 87 562 61 81
kom: 600 55 44 31

gg: 25984144

 

 

 

Aktualności:

 

 

XV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego

 

 

Gminne Igrzyska

Suwałki Plaza 2012

 

 

Zakończenie III Edycji

"Ligi Bowlingowej"

 

 

     
Strony internetowe Strona główna