Strona główna
V Mistrzostwa Suwałk Przedszkolaków w Piłce Nożnej

We wtorek, 14 czerwca, na boisku przy SP nr 7 w Suwałkach odbyły się V Mistrzostwa Suwałk Przedszkolaków w Piłce Nożnej zorganizowane wspólnie przez Przedszkole nr 3 im. Ojca Świętego Papieża Jana Pawła II w Suwałkach oraz Agencję Promocji Sportu "Polski Sport". Imprezę, rozgrywaną pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk wygrali reprezentanci Przedszkola nr 10 w Suwałkach. W tym roku do turnieju przystąpiło aż sześć z dziewięciu suwalskich przedszkoli, czyli o dwa więcej niż w zeszłym roku.

Kilkugodzinne zmagania najmłodszych adeptów piłki nożnej przyciągnęły na boisko przy SP nr 7 nie tylko przedstawicieli przedszkoli biorących udział w zawodach ale również szeroką publiczność przypadkowych przechodniów. Jak co roku nie zabrakło również piłkarzy Suwalskich Wigier, którzy debiutowali w roli szkoleniowców najmłodszych piłkarzy. Każde przedszkole miało swojego opiekuna - obecnych lub byłych piłkarzy związanych z Suwalskim Klubem.

Przedszkola, drogą losowania, zostały podzielone na dwie grupy, w których zagrano systemem "każdy z każdym". Zwycięzcy grup spotkali się w meczu finałowym, ekipy, które zajęły drugie miejsca zagrały o trzecią lokatę w turnieju, natomiast trzecie zespoły z poszczególnych grup rozegrały mecz o piąte miejsce.

Całemu turniejowi, który pomimo rywalizacji przebiegał w sielankowej atmosferze, towarzyszyła bardzo dobra zabawa oraz ciekawa oprawa artystyczna. W przerwach pomiędzy spotkaniami rozgrywane były konkursy, a dziewczynki z Przedszkola nr 3 dały wspaniały pokaz kolorowego tańca "z pomponami".

W wielkim finale spotkały się Przedszkola nr 10 i nr 3, które wygrały swoje grupy. "Dziesiątka", prowadzona przez Kamila Lauryna pokonała "Trójkę" 6:0.

Najlepszym strzelcem Mistrzostw został reprezentant Przedszkola nr 10 Mrcel Mazalewski, który w całym turniej zdobył aż dziewięć bramek. Najaktywniejszym zawodnikiem uznano Kacpra Bogdzio z Przedszkola nr 4, natomiast najlepszym bramkarzem Damiana Piluka z Przedszkola nr 6.

Wszystkie Przedszkola otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy nagrody  indywidualne. Tak hojne obdarowanie najmłodszych możliwe było dzięki naszym sponsorom, którym bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc przy organizacji imprezy.