Strona główna
I Indywidualny Turniej Bowloingowy zakończony

W środę 11-go maja w kręgielni „Fantasy Park” w Suwałkach odbył się pierwszy w naszym mieście Indywidualny Turniej Bowlingowy. Zwycięzcą został Dariusz Chalecki.

Na starcie imprezy stanęło trzydziestu sześciu zawodników i zawodniczek.

System rozgrywek został skonstruowany w taki sposób, że do kolejnej rundy kwalifikowała się połowa uczestników z najlepszymi wynikami. Bez znaczenia było to, na którym torze grali zawodnicy. Liczył się osiągnięty wynik punktowy.

W pierwszej rundzie najwięcej punktów (210) zdobył Dariusz Ołów, oprócz którego tylko Krzysztof Grzymkowski przekroczył granicę 200pkt. (201). Najniższy wynik, który pozwalał na kwalifikację do kolejnego etapu rozgrywek to 148pkt. Tyle właśnie uzyskał Józef Zawadzki i jako ostatni zakwalifikował się do drugiej rundy.

Najlepsza osiemnastka, po kilku minutach przerwy i losowaniu torów przystąpiła do kolejnej rundy. Tym razem żadnemu z zawodników nie udało się przekroczyć pułapu 200pkt, a najlepszy wynik (191pkt) uzyskali ex aequo zajęli Dariusz Chalecki i Marcin Konopczyński. Tym razem najniższy wynik potrzebny do awansu to 159pkt. Tyle właśnie uzyskał Krzysztof Grzymkowski, który jako ostatni zakwalifikował się do ćwierćfinału. Już od drugiej rundy widać było, że we znaki dają się zawodnikom wielkie emocje. Osiągane wyniki wyraźnie pokazały, że stres daje się uczestnikom we znaki.

Ćwierćfinał przyniósł najwyższy jak się później okazało wynik punktowy zawodów. 211pkt. Rzucił Krzysztof Grzymkowski, który obok Krzysztofa Wasilewskiego (162), Dariusza Chaleckiego oraz Pawła Masłowskiego (obaj 160pkt) awansował do półfinałów. Na ćwierćfinale rozgrywki zakończyła najlepsza kobieta wczorajszego turnieju Diana Popławska.

Półfinał ze zdecydowanie najlepszym wynikiem punktowym wygrał Dariusz Chalecki (204pkt), który wręcz znokautował pozostałych rywali. 152pkt. Wystarczyło Pawłowi Masłowskiemu do awansu do finału, a przypomnijmy, że w drugiej rundzie wynik ten nie dałby mu nawet awansu do kolejnego etapu.

Spotkanie o trzecie miejsce rozegrali pomiędzy sobą Krzysztofowie Grzymkowski i Wasilewski. Lepszy okazał się ten pierwszy i z wynikiem 185pkt. stanął na najniższym stopniu podium. Krzysztof Wasilewski w meczu o trzecie miejsce uzyskał 147pkt.

Wielki finał przyniósł również wielkie emocje. Do ostatniego rzutu ważyły się losy zwycięstwa. W ostatniej kolejce Paweł Masłowski zrobił niemal wszystko co mógł i wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, uzyskując ostatecznie 162pkt. Niestety dla niego Dariusz Chalecki, znając ostateczny wynik przeciwnika dopełnił tylko formalności i z wynikiem 168pkt. został zwycięzcą I Indywidualnego Turnieju Bowlingowego w Suwałkach.

Po zakończeniu turnieju mogliśmy obejrzeć pokazowy pojedynek pomiędzy wielokrotnym Mistrzem Polski Przemkiem Antuszewiczem a naszym zwycięzcą Darkiem Chaleckim. Przemek, jak na wielkiego mistrza przystało zwyciężył w tym pojedynku 218:181.

Już w czerwcu kolejny indywidualny turniej bowlingowi. Więcej informacji już niedługo na naszej stronie internetowej.