Strona główna
II kolejka "Melius Ligi"

Druga kolejka "MELIUS LIGI", która została rozegrana wczoraj na boisku Orlik przy SP nr 9 w Suwalkach przyniosła zdecydowanie więcej emocji, a przede wszystkim tego, co kibice lubią najbardziej, czyli bramek. Po pierwszej kolejce, w której padło 36 goli ( z czego 10 w spotkaniu FH SZULC z GALACTICOS), tym razem obejrzeliśmy aż 49 trafień. Pierwsze dwa spotkania to mecze bez historii. Zdecydowane zwycięstwa G-SOFT-MATRIX-STRZECHA nad PORTĄ oraz SALAGU nad TOMDAREM zostały osiągnięte po dosyć jednostronnych spotkaniach. Dopiero trzeci mecz, który zapowiadał się jako hit tej kolejki rzeczywiście nie zawiódł. Po bardzo emocjonującym i zaciętym spotkaniu ALP pokonał EKO OLDBOYS KLUB 3:2. Pierwsza połowa to dominacja ALP, który prowadził do przerwy 3:0. W drugiej połowie do odrabiania strat rzucił się zespół EKO OLDBOYS KLUB, ale czasu i sił starczyło zaledwie na dwie bramki w wykonaniu Wojciecha Klekotki. W czwartym spotkaniu ostre strzelanie urządzili sobie zwycięzcy Halowej Ligi drużyna JASI-SZULC, która rozgromiła nienajlepiej dysponowany OJMER aż 7:1. W piątym meczu do walki stanęły lider FH SZULC i AQUAEL, który dość niespodziewanie przegrał w inauguracyjnym spotkaniu z TOMDAREM. Po pierwszej połowie wydawało się, że FH SZULC, którzy prowadzili aż 5:1 łatwo wygrają spotkanie. Po przerwie to jednak podrażniony AQUAEL zdominował grę aplikując rywalowi trzy gole. Na więcej zabrakło czasu i po wielkich emocjach FH SZULC dowiózł jednobramkowe zwycięstwo do końcowego gwizdka. W kolejnym spotkaniu BOPSS gładko pokonał SALOS 2:0, kontrolując przebieg spotkania. Dwa ostatnie mecze to wielkie strzelanie w wykonaniu BANKU SPÓŁDZIELCZEGO oraz BARGŁOWSKI NIERUCHOMOŚCI, które odpowiednio pokonały GALACTICOS I ARESZT ŚLEDCZY 8:0 i 9:1. Dzięki zwycięstwu BANK SÓLDZIELCZY został nowym liderem mając lepszy stosunek bramek. BANK SPÓŁDZIELCZY i SALAG to jedyne drużyny, które nie straciły jeszcze bramki w rozgrywkach. Zmiana nastąpiła również wśród najskuteczniejszych. Z siedmioma trafieniami na prowadzeniu znajdują się Piotr Gwaj (BANK SPÓŁDZIELCZY), który przeciwko GALACTICOS zdobył aż pięć goli oraz Daniel Kukowski (FH SZULC), który w meczu z AQUAELEM wpisał się czterokrotnie na listę strzelców. Tuż za ich plecami Krzysztof Brodziewski (FH SZULC) oraz najskuteczniejszy piłkarz Halowej Ligi Krzysztof Kulesza (JASIA-SZULC), obaj po pięć zdobytych bramek.

A już za tydzień wielkie emocje i spotkanie niepokonanych dotychczas FH SZULC z SALAGIEM oraz ciekawie zapowiadający się mecz BANKU SPÓŁDZIELCZEGO z EKO OLDBOYS KLUB.